- Kielotie 12-14, 01300 Vantaa
- 050 5723 530
- Google Maps (katso Google-kartta ja aukioloajat)
- Facebook
Tikkurilan AITO-kauppa palvelee ammattitaidolla ja pitkällä kokemuksella. Palvelussa otetaan aina huomioon asiakkaan mahdolliset allergiat ja sairaudet sekä jo käytössä olevat lisäravinteet ja lääkitykset. Ammattitaitoinen palvelu on meille sydämen asia. Intohimona terveytesi!
AITO-kauppa Tikkurila / Bio-Shop on toiminut Tikkurilan Kielotiellä jo kolmekymmentä vuotta. Avarasta myymälästä löytyy laaja valikoima luontaistuotteita, teetä, superfoodia sekä muita, yleiseen hyvinvointiin (esim. jalkahoito) liittyviä erikoistuotteita.
Myymälän yhteydessä vieraillee kuukausittain eri terveysteemoihin liittyen ammattilaisia, joille voi varata ajan. Esim. hiusanalyysi, vitamiini- ja hivenainemittaukset, ravintoterapia…
Hoitolassa on neljä huonetta, jossa koulutetut terapeutit ottavat asiakkaita vastaan. Tarjontaan sisältyy muun muassa hierontaa, osteopatiaa, Alexander-tekniikan opetusta, jalkahoitoja, kalevalaista jäsenkorjausta, vyöhyketerapiaa ja kosmetologin vastaanotto.
HOITOLAN PALVELUT
KLASSINEN OSTEOPATIA
- Koulutettu osteopaatti D.O Ilpo Rautio
- Vastaanotto TO ja PE. Ajanvaraus 050-5690831 tai myymälästä 050 5723 530
VYÖHYKETERAPEUTTI TARJA AIRIKKA TARJOAA:
- Vyöhyketerapia hoitoaika 1h,
- Aquadetox elimistöä puhdistava jalkakylpy 30 min + jalkojen hieronta
15 min (tehokas kuona-aineiden ja raskasmetallien poistoon)
- Akupistehoito korvat/jalat 45min
- Intialainen päänhieronta 30 min
- Korvakynttilähoito 30 min
- Urheiluhieronta niska-hartia/selkä/kädet 30 min tai 60 min
Ajanvaraukset puh 0405242677
AROMATERAPIA
Aromaterapeutti Kirsi Pyyhtiä, ajanvaraus p. 050 5723 530
KALEVALAINEN JÄSENKORJAUS on vanha, perinteinen suomalainen mobilisaatiohoito, joka kattaa koko kehon lihas- ja luusto-ongelmat. Niveliä mobilisoimalla
parannetaan lihasten liikkuvuutta ja vapautetaan hermoratojen pinnetiloja. Kalevalainen jäsenkorjaus on lempeä ja kivuton hoitomuoto. Monet saavat siitä apua varsinkin alaraajojen virheasentoihin sekä selän ja käsien kiputiloihin.
Hoidon suorittaa kal. jäsenkorjaaja Kirsi Pyyhtiä. Kesto 1,5 tuntia. Ajanvaraus 050 5723 530.
KOSMETOLOGIN PALVELUT
Kaisun kauneushoitolassa on tarjolla mm. kasvohoitoja, ultraääni-ihonpuhdistus, lämpöneulaus, sokerointi, ripset ja kulmat, karpoksiterapia. Lisätietoja ja laajempi tarjonta www.kaisunkauneushoitola.net
Ajanvaraus Cidesco Dipl. kosmetologi Kaisu Väistö p. 0503579731
JALKAHOITO
Jalkahoitaja Kirsi Pyyhtiä. Jalkojen perushoito 55 €, johon kuuluu: jalkojen kylvetys, kynsien leikkaus ja ohennus, känsien ja kovettumien poisto sekä rasvaus ja kevyt hieronta. Lisäksi mahdollisuus varata jalkahieronta (koko jalat): 1 h. Ajanvaraus 050 5723 530.
HIERONTA
- Koulutettu hieroja Kirsi Pyyhtiä. Ajanvaraus p. 050 5723 530
- Osahieronta (niska-hartia) 30 min, 45 min, 1 h ja 90 min
TAI
Ari Heimonen klassinen hieronta: 1 h, 1,5 h ja 2 t. Ajanvaraus Ari Heimonen 044-2129868
ALEXANDER-TEKNIIKKA
Tekniikasta on apua kipujen lievitykseen ja liikkumisen helpottamiseen,
stressin hallitsemiseen, suoritustason nostamiseen ja esiintymisvalmiuksien lisäämiseen,
liikkumisen helpottamiseen. Hoitoa ohjaa Alexander-tekniikan laillistettu opettaja Helena Markula.
Yksityistunti 45 min tai 60 min. Varaa ensimmäiseen kertaan aina 60 min.
Ajanvaraukset Helenalta: 0443140443 tai hm.alexandertekniikka@gmail.com
Voit lukea lisää sivulta www.hmalexandertekniikka.com